14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019

Featured

Nju Jorku planifikon të legalizojë marihuanën

Guvernatori i Nju Jorkut Andrew M. Cuomo ka deklaruar publikisht se do të përpiqet të legalizojë...

Mekanizmi i përgjithshëm i mbikëqyrjes paralajmëron bankat evropiane në zonën e euros

Rreziqet kryesore nga të cilat kanosen bankat evropiane në zonën e eurosMekanizmi i...

Pasaportat më të fuqishme për vitin 2019

Qytetarët japonezë disponojnë pasaportat më të fuqishme për vitin 2019. Në vend të dytë dhe të tretë vijojnë shtetasit e Singaporit dhe...

Kryeministri Grek Cipras vizitë zyrtare në Beograd

Aleksis Cipras: Greqia dhe Serbia pararojë e zhvillimeve pozitive në Ballkan.Kryeministri grek Aleksis...

Dy studentë Kinezë arritën te mashtrojnë kompaninë Apple duke i bërë një...

Dy Kinezë kishin arritur të sajonin një kolpo me përfitime te majme, duke i dërguar kompanisë Apple celularë...

Luftë Ekonomike midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kinës

Luftë Ekonomike midis SHBA dhe KinësDitën e Hënë fillojnë Negociatat kritike midis dy shteteve në nivel Zëvendësministrash....

Gossip

Barbra Streisand del në mbrojtje të Michael Jackson-it

Barbra Streisand ishte ftuar të lëshonte komentin e saj mbi dokumentarin «Leaving Neverland» por dhe ankesat kundër M.j për...

Michael Jackson: Do prisja damarët e mi para se të abuzoja mbi...

«Do prisja damarët e mi para se të abuzoja mbi një fëmijë», kishte deklaruar Michael Jackson gjatë...

Rihanna denoncon babain e saj

Këngëtarja e famshme ‹‹Rihanna›› ka bërë një denoncim kundër babait të saj, pasi ky i fundit ka keqpërdorur emrin...

Era Istrefi shkrep një foto me plis në Greqi dhe bombardohet me...

Era Istrefi shkrepi një foto me plis duke bërë simbolin e shqiponjës në Athinë tek Parthenoni, dhe Grekët...

Varfëria të bën mjeshtër

Varfëria të bënë mjeshtër! Nëse ju mendoni se jeni të varfër atëeherë un ju them se skeni parë gjë akoma.Kjo Video Besohet të jetë realizuar në Indi.Shikoni me...

Shqipëria

Protesta e shtatë e opozitës pa mandate

Partitë opozitare të shqipërisë kanë organizuar gjatë ditës së enjte (28/3) protestën e tyre të shtatë në...

Protestuesit e opozitës sulmuan sërish Kryeministrinë duke kërkuar dorëheqjen e Kryeministrit Edi...

Protestuesit e opozitës sulmuan sërish Kryeministrinë duke kërkuar dorëheqjen e Kryeministrit Edi Rama. Forcat e Policisë Shqiptare janë përballur...

«Protestuesit paqësorë» bashkë me Lulin në krye tentuan të marrin nën kontroll...

Protestuesit paqësorë bashkë me Lulin në krye tentuan të marrin nën kontroll godinën e Kuvendit, Aty ku...

Degjeneron në dhunë Protesta paqësore e opozitës

Degjeneron në dhunë Protesta paqësore e opozitës. Sipas informacioneve të fundit, kryesisht transmetimeve nga faqja zyrtare e...

Protesta paqësore e opozitës 16/03/2019

Ambasada Amerikane u ka dërguar thirrje protestuesve për vetëpërmbajtje, duke theksuar se në Shqipëri ekziston një qeveri legjitime,...

Partia Demokratike zhvillon protestën e radhës

Sipas informacioneve të fundit, Partia Demokratike ka zhvilluar një protestë sot në mbrëmje në qytetin e...

Rajoni

“Premierë” për aeroportin kolosal të Stambollit

Në këtë arritje nuk luan rol vetëm infrastruktura, bëhet fjalë për një vepër arkitektonike, e cila do të strehojë aeroportin e ri...

Çavusoglu: Marrëveshja e sistemit kundërajror S-400 nuk mund të anulohet

Tonet e SHBA-së me Turqinë janë ngritur sërish për shkak të vendimit të Ankarasë në lidhje...

Erdogani humbet Ankaranë, Izmirin dhe Stambollin në zgjedhjet lokale

Rexhep Taip Erdogan ka dalë i humbur nga zgjedhjet lokale. Ai ka humbur kryeqytetin e Turqisë...

Zgjedhjet lokale në Turqi: Katër të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Katër persona kanë humbur jetën e tyre gjatë episodeve që ishin zhvilluar jashtë qendrave të votimit në...

Bota

I vuri burrit të saj një burka dhe u bë bujë në gjithë Pakistanin

Një grua në Afganistan kishte shkaktuar stuhi reagimesh, pasi kishte publikuar një foto të burrit të saj i...

Shpërthim në koleksionin më të madh të auto veturave Porche: Një person i vdekur...

Një Karolinën e Veriut ka ndodhur një tragjedi, një sipërmarrës kishte goditur një tubacion gazi duke shkaktuar...

Tërmet i fuqishëm në Indonezi: Autoritetet në gatishmëri për cunami

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pjesën jugore të Indonezisë. Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik Amerikan, ky...

Beniamin Netanyahu fitoi zgjedhjet parlamentare të Izraelit

Beniamin Netanyahu ka arritur të sigurojë një mandat të ri pas fitores së tij në zgjedhjet parlamentare...

Evropa

Rrufeja godet Akropolin duke lënë pas 4 të plagosur

Sipas informacioneve nga mediat greke, një rrufe ka goditur Akropolin duke plagosur 4 persona. Ndërmjet të plagosurve ishin...

Aleksandër Lucaj flet për herë të parë nga burgu grek: Jam i pafajshëm, vajzën...

Aleksandër Lucaj ka thyer heshtjen e tij dhe ka dhënë një intervistë nga burgu i Grebenesë, ku...

Poloni: Një ambulancë goditet nga treni duke lënë pas dy të vdekur

Dy persona kanë vdekur dhe një tjetër është plagosur gjatë një aksidenti ku një tren kishte goditur...

Shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë të Parisit

Shpërthimi kishte ndodhur në një ndërtesë e cila gjendej e mbështjellur nga flakët. Forca të shumta të...

Ekonomia

Epoka e zhvillimit të shpejtë Ekonomik ka mbaruar

Sipas PWC epoka e zhvillimit të shpejtë Ekonomik ka mbaruar pasi ritmi i Ekonomisë në SHBA parashikohet të ulet nga 2,8% në...

Britania e Madhe humbet 1 trilion $ investime për...

Sipas një raporti të publikuar të hënën Bankat dhe një serë institucionesh financiare kanë transferuar të paktën 800 miliardë £ (1 trilion...

Luftë Ekonomike midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe...

Luftë Ekonomike midis SHBA dhe KinësDitën e Hënë fillojnë Negociatat kritike midis dy shteteve në nivel Zëvendësministrash....

Mekanizmi i përgjithshëm i mbikëqyrjes paralajmëron bankat evropiane në...

Rreziqet kryesore nga të cilat kanosen bankat evropiane në zonën e eurosMekanizmi i...

Politika

Ministri Japonez kërkoi falje publikisht për 3 minuta vonesë

Deputetët e opozitës në Japoni, akuzuan Ministrin e Lojërave Olimpike dhe Sigurisë Kibernetike, Yoshitaka Sakurada se abuzoi duke u...

Miratohet marrëveshja e Prespës nga Parlamenti grek me 153...

Pas një debati tre ditor nëpër seanca plenare, u zhvillua dhe votimi përfundimtar mbi marrëveshjen e Prespës....

Trump dhe Erdogan kontaktuan për çështjen e Sirisë

Presidenti Trump tha se sapo kishte bërë një lidhje telefonike me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan Me anë të një statusi në Twitter presidenti Donald...

Ushtria e Republikës së Kosovës realitet ndërkombëtar

Parlamenti i Kosovës jep dritën jeshile për krijimin e ushtrisë së republikës së Kosovës. Ushtria e Republikës së Kosovës tashmë realitet ndërkombëtar,...

Teknologjia

Si ishin zhdukur burrat në Spanjë para 4000 vitesh

Transformimi i gadishullit Iberik, i cili përfshinte Portugalinë dhe Spanjën e sotme ka ndodhur rreth 4500 vite para periudhës...

Facebook, Messenger dhe Instagram realizojnë mirëmbajtjen e radhës

Disa përdorues të Facebook, Messenger dhe Instagram kanë raportuar se kishin patur probleme në përdorimin e...

Testi i ri që zbulon Alzheimerin 16 vjet më...

Ndryshimet në nivelet e gjakut që i ndodhin një proteine (NFL) mund të diktojnë shfaqjen e Alzheimerit...

Hoteli i parë hapësinor hapet në vitin 2021

Vizitorët e këtij hoteli hapësinor do të kenë mundësinë të shijojnë plot 16 lindje dhe perëndime të...