Connect with us

Opozita

Berisha denoncon vjedhje armatimi nga Pashalimani

Published

on

Berisha denoncon vjedhje armatimi nga Pashalimani

Lideri i opozitës shqiptare Sali Berisha ka denoncuar nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, vjedhjen e armatimit të rëndë në bazën e Pashalimanit. Paraprakisht ky ishte një denoncim nga një qytetar dixhital, i cili ka informuar liderin e opozitës për vjedhjen në fjalë


Militantet e Partise Kanabiste vodhen armet ne Pashaliman!Raport paraprak per vjedhjet ne bazen e…

Posted by Sali Berisha on Sunday, January 13, 2019

Ndër të tjera, thuhet se nga baza ushtarake janë vjedhur mbi 5000 fishekë,  50 granata dhe tre automatikë të teknologjisë së re të cilat ishin blerë nga Ministria e mbrojtjes.

Qytetari dixhital, ka denoncuar dhe stafin drejtues të kësaj baze, si dhe mungesën e ruajtjes dhe sigurisë në këtë repart. Ai më tej ka vënë në dukje personelin e pamjaftueshëm dhe mungesën e shërbimit gjatë orëve të natës. Qytetari dixhital ka denoncuar se qeveria po përpiqet ta mbulojë këtë skandal duke e lënë në hije.

Më të lexuarat

Copyright © 2019 Alba Report