Connect with us

Politikë

Edi Rama Dhe Ramush Haradinaj firmosin flamurin shqipëtar

Published

on

Edi Rama Dhe Ramush Haradinaj firmosin flamurin shqipëtar

Momente Historike po kalon Shqipëria pas nenshkrimit të disa marrëveshjeve produktive midis Qeverisë Shqiptare dhe asaj të Kosovës në Pejë..Në përfundim të kësaj mbledhjeje dy palët kane bërë një Foto Historike. Foto ku pozonin duke bërë Shqiponjën dykrenarëshe me dy duar.

Në video shikoni Edi Ramën dhe Ramush Haradinajn duke firmosur simbolikisht mbi flamurin Shqipëtar. Dhe njëkohesisht për ti dërguar Botës mesazhin se ne “Jemi një”. Madje, kishte dhe një garë se kush do e prekte atë i pari. Eventi është pasqyruar dhe nga mediat ndërkombëtare.

Kjo video është marrë nga Llogaria e kryeministrit Shqipëtar në Instagram.


View this post on Instagram

🇦🇱🦅🇽🇰

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

Më të lexuarat

Copyright © 2019 Alba Report