Connect with us

Gossip

Era Istrefi shkrep një foto me plis në Greqi dhe bombardohet me komente rraciste nga Grekët

Published

on

Era Istrefi shkrep një foto me plis në Greqi dhe bombardohet me komente rraciste nga Grekët

Era Istrefi shkrepi një foto me plis duke bërë simbolin e shqiponjës në Athinë tek Parthenoni, dhe Grekët e masakruan në Instagram me komente raciste dhe fyerje të papërgjegjshme.

Ajo e ka festuar festën e flamurit bashkë me motrën e saj në Athinë. Gjatë argëtimit ka shkrepur një foto ku bashkë me motrën e saj mbanin në kokë dy plisa dhe sfond kishin Akropolin. Ajo ka pozuar duke bërë simbolin e Shqiponjës . Simbol të cilin grekët e kanë keq interpretuar që nga fillimi deri në fund.


komente rraciste nga Grekët post

Menjëherë sa e panë Grekët këtë foto nuk kanë munguar aspak komentet raciste në llogarinë e saj të Instagramit. Disa persona që vetë identifikoheshin si Grekë dhe që as mamaja e tyre si njihte i janë turrur Fotos duke e masakruar me komente, të cilat reflektonin urrejtje raciste kundër Shqipërisë dhe Shqiptarëve në tërësi.

Mbase Grekët kan kujtuar se Era kishte vajtur aty për tu zënë truallin dhe për të ndërtuar shtëpi. Sidoqoftë Era Istrefi deklaroi se kishte vajtur aty paqësisht dhe e pa armatosur. Në vazhdim Grekët u qetësuan dhe nuk flisnin më në mënyrë ofensive. Mbase e kuptuan se kishin humbur bagëtitë e tyre ndërsa merreshin me Instagramin e Erës.


Më të lexuarat