Connect with us

Lajme

Foto e nipit të Kostandin Kaçifas me uniformë ushtarake nga Bularati

Published

on

Foto-e-nipit-të-Kostandin-Kaçifas-me-uniformë-ushtarake-nga-Bularati

Nipi i Heroit fantastik Grek valvit flamurin në Gjirokastër

Të gjithë e njohim lajmin për Neutralizimin e Ekstremistit Minoritar Grek ne Bularat ditë me parë. I cili u konfrontua me forcat speciale të RENEAS ku si pasojë humbi jetën e tij. Ai u neutralizua në momentin që hapi zjarr kundër negocjatorëve të RENEAS .Gjatë këtij operacioni të ndërhyrjes së Policisë Shqiptare ai ka kundërshtuar me zjarr për gjysmë Ore.

35 vjeçari Kostandin Kaçifa ishte një Minoritar Grek i cili jetonte në Fshatin Bularat dhe i cili vazhdimisht provokonte me Batutat e tij. TË cilin e ekzekutuan blutë Shqiptarë pasi ai Hapi zjarr i pari kundër tyre me datën 28 tetor 2018. Pikërisht ditën e ceremonisë përkujtimore të (Oqit) që kryeministri METAKSAS i asaj kohe i dha Musolinit pas kërkesës së këtij të dytit qe Greqia të Dorëzohej pa rezistencë.

Pra pikërisht në ceremoninë e Trupave të rëna Greke gjatë luftës së dytë botërore në zonën e Bularatit nën luftën Italo-Greke .Një Luftë që grekët po jepnin me kosto të Lartë kundër Italisë fashiste gjatë asaj periudhe kohore. Por më ironikja është që me Italinë që ja bëri gjëmën lidhjet dhe miqësitë i ka të forta. Ndërsa me Shqipërinë ka një ligj lufte në fuqi të cilin herë po përpiqet ta fshehë dhe bën sikur.

Dhe sa pëson diçka një Grek akoma dhe sikur te aksidentohet me papaq . I cili është i vetmi vend në botë që për të lufta e dytë botërore ende s’paska mbaruar me Shqipërinë ..Një shtet që kohët e fundit nga civilizimi 3000 vjeçar tani ka filluar dhe po na eksporton ekstremizëm dhe nacionalizëm te ulët. Por madje na kërkon dhe heronj disa kriminelë që i shërbejnë organizatave si MAVI.

Cila ishte e kaluara e Kostandin Kacifës.

Kostandin Kacifa ose Kostandinos Katsifas sipas nacionalitetit të tij te dyfishtë. I Cili ishte shtetas Shqiptar me pasaportë Greke Lindur dhe banues në fshatin Bularat te Gjirokastrës. Por që aktualisht jetonte në Athinë Aty ku kishte dhe bashkëshorten me të cilën ishte ndarë dhe kishte fëmijë. Ai kohëve të fundit hynte dhe dilte shpesh në Shqipëri pasi në Greqi punonte në punë sezonale. Dhe siç dukej ishte madje dhe shume i zënë me detyrat që MAVI i kishte ngarkuar. Domethënë pushtimin fantastik të territorit Grek në Shqipëri me moton Evropiane Greke {Greqi ose vdekje}..Domethënë duke Provokuar Shqipërinë që e rriti për llogari të mamasë Greqi.

Video E Kacifës duke Qëlluar mbi Policinë!

Po për çudi mbas vrasjes së tij në ditën e ceremonisë kombëtare Greke ..Ne shtetin fqinj jo vetëm qe ngjarja nuk u dënua nga opinioni publik por me absurditet te plotë e vetë shpallën Hero. As me pak dhe as më shume por e përgëzuan në masivitet për aktin qe kreu karshi POLICISË së shtetit që e kishte rritur me bukë. Një shteti që nuk njihte në ideologjinë e tij ekstreme duke kapitulluar në sulm me armë zjarri kundër organeve të policisë së shtetit. Dhe madje në një zonë që atë dite ishte plot e përplot me qytetarë nëpër rrugë për shkak të festës.

Mediat Greke e përshkruajnë si Hero Populli

Madje në disa intervista njerëzit e tij thonë që vdiq dhe i lumtur me buzëqeshje. Këtë fenomen se fundmi e shikojmë ne fytyrat e ekstremistëve të vdekur andej nga Siria. Andej ku dhe Rusi po bohet helm e s’po gjen derman me ta.

Mbas gjithë këtyre ngjarjeve në kohë të shkurtër Dukej sikur zjarri po qetësohej por një foto e publikuar nga një Shtetase Greke që gjendej në Bularat gjatë Gjithë kohës së varrimit të Kostandin Kacifës. Duke ushtruar propagandë të hapur dhe pa tabu kundër Shqipërisë dhe qeverisë se saj nga një kanal qe disponon ne Youtube me Emrin Dieksodos Hellas Një Kanali i cili nxjerr helm dhe vrer kundër Shqiptarëve dhe prezantuese është vetë ajo .Inicialet e qytetares ne fjalë janë  G.B dhe është me origjinë nga Athina e cila banon her në Selanik dhe her në Athinë.

Kjo zonjë së fundmi merret me organizimin e ndeshjeve të Arteve Marcjale dhe hollësisht Kick-box dhe MMA . Ne fushën e këtij sporti ajo aktivizohet nëpërmjet spektaklit NO-LIMITS.  Show tejet e njohur ku kjo njihet si organizatore dhe si prezantuese.

Georgia Bitaku

Ky person gjate kohës që ndodhej në Bularat ka lëshuar  statuse antishqiptare dhe madje s’ka hezituar aspak ta postojë një Foto me Nipin e Kostandin Kacifës. I cili ka veshur një uniformë kamuflazhi Ushtarake dhe nuk lejnë Hero pa lavdëruar duke filluar nga Kacifa i pari . Foton mund ta Shikoni më poshtë.

368015

Qytetari që ka dërguar fotot shprehet:

Përshëndetje! Kjo foto është publikuar nga femra që gjatë gjithë kohës ishte pranë familjes së Kacifes. Ajo grekja që thoshte poezi në varrim. Kjo foto është nxjerrë tek kisha ku dilte Kacifa në këmbë lart fshatit Bularat.
Thjesht nuk pret asnjë që këto foto ta gjejnë kaq sa t dërgohet në JOQ. Sepse këtë llogari që ka postuar këtë foto e ka kjo grekja dhe unë e njoh mirë. Ja pra gati e ke: Një kallash jepi këtij dhe filloi kryengritja greke për çlirimin e VORJO-EPIDH*T.”
Në foton e publikuar nga gruaja greke dhe nipi i Kacifas shkruhet:

Përkthimi i stasusit.

Mirëmëngjesi me Dhimitrin, Nipin e Kacifës që i ngjajnë shumë nga paja dhe nga trimëria po ashtu edhe në shpirt.
Në manastirin e Koimisesos Theotoku në Bularat!
Në fshatrat dhe në malet e Dropullit, godet zemra e Greqisë se vërtet siç e kemi ne patriotët e vërtetë në mendje dhe në shpirtrat tanë do të nderojmë vëllain tonë Kostandin Kacifën që me sakrificën që bëri bashkoi kombin dhe nderoi idealet për të cilat u sakrifikuan paraardhësit tanë të lavdishëm.”

Më të lexuarat