Connect with us

Greqi

Greqi » Arrestohet 24 vjeçari Shqiptar për vrasjen e një Afgani në Omonia

Published

on

Arrestohet një 24 vjeçar Shqiptar për vrasjen e një Pakistanezi në Greqi

Divizioni i hetimeve penale të Athinës arriti të zbardhë një vrasje e cila ishte kryer të shtunën e kaluar në rrugën Sofokleus ku mbeti i vrarë një qytetar Afgan.

Autori pas sherrit u largua me një Motoçikletë nën shoqërinë e një femre. Megjithatë pak m vonë ai u kthye n vendngjarje i armatosur me një thikë duke kërkuar viktimën i cili tentoi të largohej por pa sukses. Shqiptari arriti ti japë tre goditje fatale.

Arrestohet 24 vjeçari Shqiptar për vrasjen e një Afgani në Omonia

Kundër 24 vjeçarit u formua akuzë për vrasje me qëllim, shkelje të ligjit mbi lëndët narkotike si dhe për armëmbajtje pa leje. Ku më pas autori u dërgua para prokurorit të gjykatës së shkallës së parë të Athinës!

Më të lexuarat

Copyright © 2019 Alba Report