Connect with us

Politikë

Ilir Meta dhe Sali Berisha fillojnë aksionin kundër reformës në drejtësi

Sipas nënkryetares së Parlamentit z.Vasilika Hysi, Ilir Meta dhe Sali Berisha kanë qenë kundër reformës që në ditën e parë.

Published

on

Ilir Meta dhe Sali Berisha fillojnë aksionin kundër reformës në drejtësi

Gjatë emisionit Open të Eni Vasilit, Nënkryetarja e Parlamentit, z.Vasilika Hysi, ka patur një replikë me analistin Neritan Sejamini. Pak më parë ai kishte thënë se maxhoranca ka bllokuar Vetingun.

Sipas saj dy personat kyç që kanë kundërshtuar në mënyrë aktive reformën në drejtësi janë pikërisht Ilir Meta dhe Sali Berisha. Madje ajo citoi dhe një deklaratë të zotit Berisha ku kishte thënë se reforma në drejtësi nuk do të implementohej deri me datë 31 korrik 2019.

Kjo nuk është aspak diçka absurde po të vërejmë lëvizjet e fundit të dy të lartpërmendurve. Ilir Meta gjatë konferencave të shpeshta për shtypin e ka përshkruar këtë reformë me termin «Rama-form» duke sulmuar në këtë mënyrë reformën në drejtësi.

Sali Berisha: Braktisja e 30 qershorit në antikushtetueshmërinë e tij është vendimi më i mençur i PD

Posted by Partia Demokratike e Shqipërisë on Thursday, July 4, 2019
Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Më të lexuarat