14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Kryefaqja Lajme

Lajme

Përmbledhja e lajmeve të ndryshme. Informacion nga vendi dhe bota

Një grua në Afganistan kishte shkaktuar stuhi reagimesh, pasi kishte publikuar një foto të burrit të saj i cili kishte veshur një burka.Aktivistja, me anë të kësaj lëvizje donte...
Një Karolinën e Veriut ka ndodhur një tragjedi, një sipërmarrës kishte goditur një tubacion gazi duke shkaktuar një shpërthim të madh. Ky shpërthim i ka marrë jetën të paktën një personi dhe...
Një tërmet i fuqishëm ka goditur pjesën jugore të Indonezisë. Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik Amerikan, ky tërmet kishte një magnitudë prej 6,8 sipas shkallës Richter.Thellësia fokale e...
Beniamin Netanyahu ka arritur të sigurojë një mandat të ri pas fitores së tij në zgjedhjet parlamentare të Izraelit. Fitorja e tij është e sigurtë pasi ky rezultat ishte shpallur vetëm pak...
Fati i pilotit që komandonte këtë avion mbetet ende i panjohur pasi «komunikimi me të ishte humbur teksa po fluturonte mbi Oqeanin Paqësor, në Japoninë veriore». Sipas zëdhënësit të forcave të armatosura...
Autoritetet Shqiptare kanë kryer deri tani 4 arrestime dhe kanë marrë në pyetje mbi 40 persona të tjerë. Kjo ka ndodhur pas grabitjes me armë në aeroportin e Rinasit në një aeroplan...
Disa pasaporta janë më të  fuqishme se disa të tjera. Mbajtësit e pasaportës Japoneze mund të vizitojnë 189 vende në gjithë botën, pa vizë.Para pak kohësh ishte shfaqur...
Personi që kishte vjedhur një biçikletë para 12 vitesh, ndodhet akoma në burg pasi kishte goditur dikë dhe i kishte marrë biçikletën.Wayne Bell ishte vetëm 17 vjeç kur kishte...
Impresionuese por në të njëjtën kohë dhe të frikshme janë imazhet që ishin filmuar nga banorët e qytetit Churu në Indi. Këto imazhe janë filmuar gjatë kohës që ky qytet ishte goditur...
Dy Kinezë kishin arritur të sajonin një kolpo me përfitime te majme, duke i dërguar kompanisë Apple celularë të falsifikuar.Sipas strategjisë së tyre, ata i dërgonin mbrapsht kompanisë pajisje te...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Zhduket "Salvator Mundi" nga Luvri i Abu Dabit, piktura e Leonardo da Vinçit me vlerë 450 milionë euro

Zhduket “Salvator Mundi” nga Luvri i Abu Dabit, piktura e Leonardo...

Piktura “Salvator Mundi” e Leonardo da Vinçit, e cila kishte thyer rekord gajtë shitjes së saj në...

Cunami i akullit në Niagara

Reklama
Reklama