14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019

Bota

Alba Report » Ne ju sjellim në ekranin tuaj të rejat dhe zhvillimet politike, ekonomike dhe kulturore nga mbarë bota.

Beniamin Netanyahu ka arritur të sigurojë një mandat të ri pas fitores së tij në zgjedhjet parlamentare të Izraelit. Fitorja e tij është e sigurtë pasi ky rezultat ishte shpallur vetëm pak...
Fati i pilotit që komandonte këtë avion mbetet ende i panjohur pasi «komunikimi me të ishte humbur teksa po fluturonte mbi Oqeanin Paqësor, në Japoninë veriore». Sipas zëdhënësit të forcave të armatosura...
Disa pasaporta janë më të  fuqishme se disa të tjera. Mbajtësit e pasaportës Japoneze mund të vizitojnë 189 vende në gjithë botën, pa vizë.Para pak kohësh ishte shfaqur...
Personi që kishte vjedhur një biçikletë para 12 vitesh, ndodhet akoma në burg pasi kishte goditur dikë dhe i kishte marrë biçikletën.Wayne Bell ishte vetëm 17 vjeç kur kishte...
Impresionuese por në të njëjtën kohë dhe të frikshme janë imazhet që ishin filmuar nga banorët e qytetit Churu në Indi. Këto imazhe janë filmuar gjatë kohës që ky qytet ishte goditur...
Dy Kinezë kishin arritur të sajonin një kolpo me përfitime te majme, duke i dërguar kompanisë Apple celularë të falsifikuar.Sipas strategjisë së tyre, ata i dërgonin mbrapsht kompanisë pajisje te...
Ministria e Drejtësisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se autoritetet amerikane kanë arrestuar një person në Maryland. Ky individ, mesa duket kishte planifikuar të drejtonte një automjet të vjedhur...
Një 18 vjeçare kishte pranuar se kishte torturuar mizorisht vëllain e saj përpara se ti priste kokën dhe organet gjenitale, një pjesë të cilave e kishte konsumuar.Sipas mediave...
Ushtarakët Brazilianë kishin hapur zjarr kundër një makine familjare në Rio de Janeiro, duke bërë shoshë makinën e tyre. Makina ishte goditur me të paktën 80 plumba. Shoferi i saj (Babai) kishte...
Asma Aziz ka tronditur botën pasi kishte publikuar një video në rrjetet sociale. Ajo e kishte publikuar këtë material për ti treguar botës makthin që kishte përjetuar në duart e të shoqit....
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
tjetërkund garipllëqet e terroristëve të Ramës. Kujtimi i Katsifas do të zgjojë helenizmin!

Deputeti Grek Nikos Nikolakopulos kryen nxitje Anti-Shqiptare nga Bularati

Deputeti Grek i partisë Kristjano Demokrate Nikos Nikolakopulos lëshon intervistë nxitëse antishqiptare nga Bularati.Deputeti Grek i partisë Kristjano...
Reklama
Reklama