14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019

Afrika

Alba Report ju sjell informacjon mbi zhvillimet e fundit nga kontinenti i Afrikës

Dy njerëz kanë humbur jetën e tyre dhe mbi 100 të tjerë janë shtruar në spital, në zonën Karamoja, në pjesën verilindore të Ugandës. Ky fenomen ishte shfaqur pasi kishin konsumuar drithëra të pasuruara...
Frikë për mbi 1000 të vdekur pas ciklonit tropikal Idai në Mozambik.Cikloni Idai konsiderohet si një nga ciklonet më të fuqishëm të 20 viteve të fundit. Sipas autoriteteve numri i të vdekurve...
Rrëzohet një Boeing 737 në Etiopi duke lënë pas 157 të vdekur. U konfirmuan vlerësimet fillestare për skenarin më të keq pas rrëzimit të një Boeing 737 i cili kishte 157 jetë...
Incidenti është filmuar në autostradë teksa shpejtësia e maunës ishte rreth 80 km/h. Aty ky mendon se ti i ke parë të tëra në këtë dynja, vjen një video e cila të bën...
Ky njeri me sa duket ka kuptuar pak ndryshe konceptin e emisioneve edukative. Prezantuesi jep udhëzime, si të rrihni gratë në mënyrë korrekte. Personi në fjalë është nga Kameruni! Gjatë një emisioni ai kishte dhënë...
Ky person, identiteti i të cilit nuk është bërë akoma publik, punonte për firmën SAA që prej vitit 1994. Përfundimisht, u detyrua të japë dorëheqjen dhe është bërë dhe një denoncim serioz kundër tij.
Shtatëmbëdhjetë civilë mbetën të vdekur në Mali nga shpërthimi i një kufome të mbushur me eksplozivë. Ky sulm ishte realizuar disa ditë pas një sulmi të ngjashëm disa dit më parë në Burkina Faso.
Një video, e marrë nga stacioni i trenit në Kajro ku u përplas një tren po bën xhiron e botës. Tmerr i vërtetë nga skenat e panikut pak momente pas përplasjes së...
Një pastor Afrikan ka shkaktuar shumë polemika pas një videoje që kishte publikuar. Ai në këtë video zotohej se kishte ringjallur një të vdekur. Polemikat kishin filluar në momentin që ai kishte ngritur videon...
Të paktën 18 persona kanë humbur jetën e tyre gjatë ditës së mërkurë kur një kamion-cisternë u përplas me një autobus,  i cili ishte plot me pasagjerë. Ngjarja ka ndodhur në një rrugë kryesore, ...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Reklama
Reklama