14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Kryefaqja Bota Amerika e Jugut

Amerika e Jugut

Alba Report ju sjell në ekranin tuaj të rejat më të fundit nga Amerika e Jugut.

Në San Paolo të Brazilit ishte kryer një grabitje në një stacion radiofonik gjatë orës që ndodhej në transmetim të drejtpërdrejtë. Autorët kishin hyrë në studio të maskuar dhe me armë në...
Historia e mëposhtme mund të ishte shaka, por nuk është. Gjykata e Brazilit ka dënuar dy binjakë që të paguajnë para për nënën e një fëmije, që asnjëri prej tyre nuk pranonte ta njihte.
Kjo vajzë, e cila ishte emëruar «Lusia», për të mbrojtur identitetin e saj të vërtetë, jetonte që prej vitit 2015 me gjyshen e saj. Kjo ndodhte pasi ekzistonin dyshime se njerku i...
Pesë vjeçari mbijetoi i vetëm në shkretëtirë për 24 orë të tëra, midis vapës dhe kafshëve të egra. Në kërkimet për gjetjen e tij merrnin pjesë, autoritetet e provincës San Huan dhe 1000 vullnetarë....
Në Argjentinë ka nisur një debat publik mbi një  11 vjeçare e cila ishte përdhunuar nga burri i gjyshes së saj  dhe kishte mbetur dhe shtatzënë. Ajo kishte vajtur n një spital...
Banorët e një fshati në Amazonë janë përballur me një fenomen të çuditshëm. Para pak kohësh ata kishin vënë re se qielli mbushej me qindra zogj grabitqarë. Arsyeja nga e cila buronte...
Brenda një atmosfere të mbushur me emocione u zhvillua funerali i Emiliano Sala-s në vendlindjen e tij në Prongreso, një fshat me 3000 banorë.Një grup lojtarësh i klubit San Martin...
Një prezantuese e një emisioni në Argjentinë ka replikuar me një kalimtar sepse ai po i filmonte asaj prapanicën. Kjo ngjarje ka ndodhur në një emision i cili transmetohet nga një kanal...
Sipas informacioneve, ka rënë një zjarr në qendrën e stërvitjes së skuadrës së Flamengos e cila gjendet në Rio De Janeiro të Brazilit. Thuhet se në këtë incident të paktën 10 persona...
Bilanci i viktimave nga shembja e një dige në zonën e Minas Gerais të Brazilit është ngritur nga 121 në 134 persona të vdekur. Kjo shifër është konfirmuar dhe nga autoritetet Braziliane.
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Kishin vënë krokodilin të ruante paratë dhe drogën featured

Kishin vënë krokodilin të ruante paratë dhe drogën

Është i vogël por vrasës dhe nuk jep shumë shanse të dyta. Policët që kishin hyrë në...
Reklama
Reklama