14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Masakër me 15 të vdekur në një klub të Meksikës. Të paktën 15 persona janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur me armë zjarri në një klub Meksikan. Ngjarja ka ndodhur...
Gjatë ditëve të fundit qarkulluan disa video dhe karikatura të frikshme të Michael Jackson-it në internet dhe në rrjetet sociale . Kjo temë ka marrë kaq dimension të madh saqë Policia e Meksikës kishte...
Arkeologët zbuluan rastësisht vendin ku fisi Maya adhuronte perënditë. Ky vend gjendet në Gadishullin Yucatán, në Meksikë. Shpella gjendet 20 metra nën sipërfaqen e tokës. Gjithashtu, aty ishin zbuluar dhe shumë...
Ka qarkulluar në rrjet një video ku është filmuar ndjekja kinematike e tregtarëve të kokainës në detin Meksikan. Ngjarja ka ndodhur në hapësirën detare të Meksikës.Ndjekja kishte filluar pasi skafet...
Gjatë mbrëmjes së ditës së hënë, një turmë prej rreth 1000 personash ka goditur dhe më pas djegur të gjallë 2 persona të moshës 18 dhe 19 vjeç, pasi ata akuzoheshin për gjobëvënje ndaj...
Masakrohet bashkëshortja e biznesmenit Meksikan. Fund dramatik kishte pengmarrja e bashkëshortes së një biznesmeni në Meksikë, pasi autoritetet kanë zbuluar kufomën e saj me kokë të prerë. Kufoma ishte zbuluar në qytetin Coatzacoalcos ku jetonte...
Një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur në një aeroport të Siberisë. Shembet shkalla e pasagjerëve të aeroplanit dhe plagosen 5 persona.Incidenti ka ndodhur në një qytet të Siberisë Perëndimore,...
Sipas informacioneve të fundit, 78 të burgosur kanë arritur të shijojnë ajrin e bukur të lirisë. Ata ishin arratisur nga një burg i cili ndodhet në qytetin Aquin.Arratisjen...
Në Meksikë është ekzekutuar dhe një gazetar tjetër pak ditë pas vrasjes së një drejtori të një stacioni radiofonik. Këto incidente konfirmojnë se Meksika është shteti i dytë më i rrezikshëm në botë përsa...
Një student Kolumbjan, u dënua nga gjykata Amerikane me gjashtë vite burg, pasi trafikonte heroinë duke e fshehur në stomakun e këlyshëve të vegjël.Gjatë periudhës 2004-2005, Andres Lopez...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Zbulohet jetë mikrobike në planetin e Marsit

Zbulohet jetë mikrobike në planetin Mars

Prezenca e metanit në atmosferën e Marsit ishte konfirmuar nga një analizë e re e të dhënave...
Reklama
Reklama