14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Fati i pilotit që komandonte këtë avion mbetet ende i panjohur pasi «komunikimi me të ishte humbur teksa po fluturonte mbi Oqeanin Paqësor, në Japoninë veriore». Sipas zëdhënësit të forcave të armatosura...
Impresionuese por në të njëjtën kohë dhe të frikshme janë imazhet që ishin filmuar nga banorët e qytetit Churu në Indi. Këto imazhe janë filmuar gjatë kohës që ky qytet ishte goditur...
Asma Aziz ka tronditur botën pasi kishte publikuar një video në rrjetet sociale. Ajo e kishte publikuar këtë material për ti treguar botës makthin që kishte përjetuar në duart e të shoqit....
Vajza quhet He, emri i saj është kështu, kishte vajtur në spitalin Fujin për të bërë disa analiza në syrin e saj, i cili ishte ënjtur. Pas një sërë analizash të posaçme...
Kryeministri i Izraelit, Beniamin Netanyahu, deklaroi se do të aneksojë disa territoret ku gjenden disa Komunitete Hebraike. Këto komunitete ndodhen në tokat "e pushtuara" të Bregut Perëndimor. Oferta ishte e vlefshme nëse...
Arrestohet sërish Ish Presidenti i kompanisë Nissan-it, Carlos Ghosn. Këtë arrestim, ekspertët ligjorë e konsiderojnë si një lëvizje të jashtëzakonshme për Japoninë, për sa i përket dikujt që është liruar me garanci....
Prokuroria kishte deklaruar se Firuza Hafizova, pop star në vendin e saj, do të paguajë një shumë prej 470 eurosh, pas qarkullimit të një videoje.  Në këtë video ajo shfaqej duke...
Kinezi “Kazanova”, i cili kishte fëmijë me 4 nga këto gra ndërsa dy të tjera ishin shtatzëna, dilte nëpër takime me femra të ndryshme duke u shtirur si i pasur.
Autoritetet e Palestinës kanë bërë të ditur se të paktën katër të rinj janë vrarë dje nga forcat Izraelite në Rripin e Gazës. Bëhet fjalë për 20 vjeçarin Muhammad Sa’ad, i cili...
Gjatë pasdites të së enjtes (28/3) kishte rënë zjarr në një ndërtesë 22 katëshe, në të cilën ndodhen dhe zyrat e kompanisë FR Tower. Në këtë ndërtesë ndodhen qindra punonjës dhe frekuentues....
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Luftë deri në vdekje me celulat «e fjetura» të Shtetit Islamik

Luftë deri në vdekje me celulat «e fjetura» të Shtetit Islamik

Forcat Demokratike Siriane, të cilat mbështeten nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, deklaruan se kishin rimarrë nën...
Reklama
Reklama