14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Shok ka krijuar një video e dokumentuar që doli sot në shtyp. Në këtë video shikohet qartë militanti i Shtetit Islamik që hedh veten në erë dhe merr me vete dhe 20...
Këshilltari për Sigurinë Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë John Bolton.  Deklaroi sot nga Jerusalemi se tërheqja e trupave Amerikane nga Siria duhet të bëhet në një mënyrë e cila të garantojë plotësisht mbrojtjen e Izraelit dhe aleatëve...
Tani e tutje do të lajmërohen me një mesazh në celularin e tyreSipas një ligji të ri i cili ka hyrë në fuqi tashmë nga Gjykata e Arabisë Saudite. Duke filluar që sot...
Të paktën 30 persona të vdekur dhe 40 të plagosurTë paktën 30 persona kanë gjetur vdekjen të shtunën gjatë një rrëshqitjeje në provincën Badakshan e cila gjendet Afganistanin verilindor. Së bashku me të...
Sulm i armatosur me 30 të vdekur ndërmjet tyre 29 civilë. Sulmi filloi në orët e para të pasdites pasi një kamikaz hodhi në erë një makinë të mbushur me eksploziv përpara Ministrisë së Punëve publike.29 civilë dhe një polic...
Prania e ushtrisë Amerikane në siri një strategji e gabuar <<Që në fillim ishte absurde duke u shëndërruar në një vatër tensionesh>>nënvizoi përfaqësuesi i ministrisë së jashtme të Iranit.“Të gabuar” e karakterizoi Irani prezencën e trupave Amerikane në Siri duke...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Konsuamuan drithërat që u kishte shpërndarë OHE dhe vdiqën FEATURED

Ugandë: Konsumuan drithërat që u kishte shpërndarë OHE dhe vdiqën

Dy njerëz kanë humbur jetën e tyre dhe mbi 100 të tjerë janë shtruar në spital, në zonën Karamoja,...
Reklama
Reklama