14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Kryefaqja Bota Mbretëria e bashkuar

Mbretëria e bashkuar

Alba Report ju sjell informacjone dhe të rejat më të fundit nga Mbretëria e bashkuar. Lajnme nga fusha e Politikës, Sportit, Ekonomisë dhe jetës sociale në vend.

Gjykatësi e kishte quajtur «Fondamentale» të drejtën e një burri për të zhvilluar marrëdhënje seksuale me gruan e tij, e cila është me aftësi të kufizuara mendore.Punonjësit socialë kanë argumentuar...
Rreth dhjetë protestues ishin zhveshur në ambientet e modifikuara për publikun. Ata kishin filluar të hiqnin rrobat e tyre duke zbuluar tatuazhet që shkruanin parulla si: «Drejtësi Klimatike tani».
Një peshk “vrasës” ishte larguar nga një liqen artificial, pas dëshmive të disa fëmijëve se e kishin parë duke vrarë rosat e këtij liqeni.Peshku Mustak, i cili peshonte rreth...
Youtube-ri anti-vegan, i cili quhet Sv3rige dhe është pjesëtar i lëvizjes “sarkofag”. Ai kishte vajtur gjatë ditës së shtunë në një Pazar në Soho bashkë me disa persona me të njëjtin mendim, duke mbajtur...
Deputetja e Partisë Scotish National (SNP), Hannah Bartel, kishte thënë nëpërmjet Twitter-it se kishte parë një skenë makabër jashtë Dhomës së Komuniteteve. Aty ndodhej një bandë e cila po luante muzikë dhe pak pas kësaj...
Mjekët kishin analizuar gruan 71 vjeçare rreth 6 vite më parë kur ajo kishte kërkuar terapi për një problem shëndetësor që kishte patur. Problem ishte shumë serioz dhe duhej të kishte dhimbje por ajo nuk...
Aeroplani ishte nisur për Dyseldorf dhe kishte përfunduar në Edinburg të Skocisë. Sipas informacioneve faji nuk ishte i pilotit por gjithçka kishte patur lidhje me planin e fluturimit që ishte paraqitur. Ky...
Princi Harry dhe bashkëshortja e tij, Megan Mark kanë bërë homazhe për viktimat në Christchurch të Zelandës së Re. Në këtë tragjedi ishin vrarë 50 njerëz.Çifti Princëror...
Shtatëdhjetë e katër vjeçari Michael Bates kishte zbuluar një sistem dhe kishte arritur të parashikonte me saktësi rezultatet e 48 garave me kuaj. Megjithatë, I ndaluan bastet pasi po fitonte për 12...
Lajmi i vdekjes së Princeshës Diana me datë 21 gusht 1997 tronditi gjithë Britaninë e Madhe. Qëndrimi i familjes mbretërore dhe sidomos ai i Mbretëreshës Elisabeth kishte shkaktuar irritimin e qytetarëve të Britanisë së...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Ekzekutohen publikisht përdhunuesit e një 12 vjeçari featured

Ekzekutohen publikisht përdhunuesit e një 12 vjeçari

Autoritetet e Jemenit kanë realizuar ekzekutimin e dy pedofilëve pasi kishin përdhunuar dhe vrarë një të mitur...
Reklama
Reklama