14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Protestë masive kundër aplikimit të kufizimeve në internet. Mijëra protestues kishin dalë sot në rrugët e Moskës por dhe në disa qytete të tjera. Ata ishin mbledhur për të shprehur kundërshtimin e...
Sot në mëngjes ishte zbuluar një Minë në valixhen e një punonjësi të Ambasadës së SHBA-së në Rusi. Sipas agjencisë Ruse Sputnik, ngjarja kishte ndodhur në Aeroportin e Moskës (Sheremetyevo International Airport)....
Presidenti Rus, Vladimir Putin, ka firmosur dekretin sipas të cilit, Rusia pezullon zyrtarisht pjesëmarrjen e saj në traktatin bërthamor INF. Një traktat i cili ishte firmosur midis SHBA-së dhe Bashkimit Sovjetik gjatë periudhës së...
Shefi i diplomacisë Ruse ka dënuar gjatë ditës së shtunë ndërhyrjen flagrante të SHBA-së në Venezuelë. Kjo deklaratë ishte lëshuar gjatë një bisede të zhvilluar me homologun e tij Amerikan, Mike Pombeo....
Një  vogëlush i vogël ishte me fat pasi kishte tentuar të kalonte një rrugë kryesore në Çeçeni. Ngjarja kishte ndodhur Rusi, në një qytet të Çeçenisë, rreth 45 kilometra në lindje të...
Autoritetet e një periferie të Siberisë kanë urdhëruar mbylljen e një fabrike përpunimi të qymyrit pasi dyshojnë se është përgjegjëse për ndotjen e ambientit. Ndotja ishte kaq e madhe sa e gjithë...
Një incident i paparë ka ndodhur në një spital të Rusisë. Një i plagosur kishte dalë në ambientet e jashtme të spitalit për të pirë një cigare. Deri këtu çdo gjë duket normale por...
Klima ka qenë tepër e tensionuar gjatë orëve të fundit midis Uashingtonit dhe Moskës, me rastin e deklaratave të Zevëndës Admiralit Rus, Vsevolod Khmyrov. Ai pretendon se makineria luftarake e Rusisë mund të shkatërrojë...
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin deklaroi se Rusia është e gatshme për një krizë si ajo e raketave në Kubë, nëse SHBA-ja do të ishte kaq naive saqë të dëshironte një krizë të tillë....
Presidenti Rus, Vladimir Putin, ka kërcënuar drejtpërdrejt Amerikën duke thënë se: « Do godasim SHBA-në nëse Uashingtoni dërgon raketa në Evropë». «Rusia do të kundërpërgjigjet çdo zhvillimi të armëve të kalibrit të vogël dhe...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Shpërthim vullkanik në një ishull të Japonisë

Shpërthim vullkanik në një ishull të Japonisë

Autoritetet e Japonisë ndodhen në gjendje alarmi pasi një vullkan i cili gjendet në ishullin «Kuchinoerabu», në Japoninë jugperëndimore,...

Cunami i akullit në Niagara

Reklama
Reklama