14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Kryefaqja Bota Shtetet e Bashkuara

Shtetet e Bashkuara

Shtetet e Bashkuara të Amerikës

«Me datë 24 Gusht të vitit 1814, forcat Britanike kishin djegur Shtëpinë e bardhë, duke lënë vetëm muret e jashtme në këmbë. Në një moment, gjatë muajve në vazhdim, përpara se të...
Autoritetet kanë zbuluar se bëhet fjalë për vetëvrasje + vrasje. Ata kishin përfunduar në këtë konkluzion pasi e ëma e tyre kishte kërkuar mënyra në internet për të mësuar se si të...
Policja nga Misisipi i Shteteve të Bashkuara është dënuar me 20 vjet burg, pasi kishte lënë vajzën e saj të mbyllur në makinë, deri sa kishte vdekur, në makinën e saj të...
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka deklaruar se urren centralet me erë. Më tej ai kishte lënë të nënkuptohej se zhurma e tyre shkakton kancer. Kjo deklaratë ka shkaktuar bujë...
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka kërcënuar sërish sot se do të mbyllë kufijtë me Meksikën. Ai i ka bërë thirrje Kongresit për të marrë masa në mënyrë që të përmbushen boshllëqet...
Autoritetet Amerikane ishin vënë në gjendje alarmi në kompleksin Mar-a-Lago në Florida, i cili është në pronësi të Presidentit Amerikan, Donald Trump. Agjentes Kineze i ishin sekuestruar dhe dy celularë, një lap top dhe një...
Nasa kishte kritikuar rëndë Indinë pas një testi që kjo e fundit kishte realizuar për provimin e një rakete të re anti-ajrore e cila kishte shpërndarë në hapësirë mbi 400 copa. Kjo raketë  kishte...
Skandal në Kalifornia! Punonjësit e spitalit filmonin femrat teksa zhvisheshin përpara se ti nënshtroheshin operacioneve të ndryshme. Bëhet fjalë për spitalin “Sharp Grossmont” i cili ndodhet në qytetin e San Diegos....
SHBA-ja anulon marrëveshjen e avionëve F-35 me Turqinë. Kjo lëvizje ka ardhur pas paralajmërimeve të shumta për marrëveshjen e blerjes së sistemit S-400 nga Turqia. Shtetet e Bashkuara kishin paralajmëruar Turqinë se...
Një «ish lepurush» i Playboy është arrestuar nga autoritetet Amerikane nën akuzën e vrasjes së egër të Psikologut 71 vjeçar nga Kalifornia.Sipas një publikimi të Sky News, njëzet...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Qarkullon video me pilotin Indjan që u arrestua në Pakistan featured 1

Qarkullon video me pilotin Indjan që u arrestua në Pakistan

Radiotelevizioni shtetëror Indjan ka transmetuar një video me Pilotin e flotës luftarake Indiane, i cili ishte arrestuar pas rrëzimit...
Reklama
Reklama