14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019

Europa

Alba Report » Ne ju sjellim në ekranin tuaj të rejat më të fundit nga Europa

Shpërthimi kishte ndodhur në një ndërtesë e cila gjendej e mbështjellur nga flakët. Forca të shumta të zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje dhe po përpiqen të shuajnë zjarrin.Nuk është...
Gjysëm kile kokainë kishin përgatitur për të shtyrë në treg 3 të rinj nga Shqipëria. Ata janë zbuluar dhe arrestuar gjatë një aksioni policor në zonën lindore të Selanikut. Bëhet fjalë...
Punonjësit e doganës në aeroportin “Macedonia” kishin arritur të zbulonin një organ njerëzor, i cili ndodhej i ambalazhuar në një kuti. Ky ishte suksesi i radhës në lufton kundër trafikut ilegal të...
Pas disa orëve qetësie, kanë filluar përsëri përleshjet midis emigrantëve protestues dhe policisë greke. Forca të shumta të policisë gjenden në terren për tu përballur me refugjatët që kërkojnë të largohen me çdo kusht...
Më shumë se 1300 meshkuj dhe femra kanë hequr rrobat e tyre  për të marrë pjesë në fotografimin masiv të fotografit të njohur Spencer Tunick .Kjo turmë ishte...
Aleksis Cipras ka dërguar një mesazh të rreptë nga Bukureshti drejt Qeverisë Shqiptare duke folur për zhvillimet negative në lidhje me minoritetin grek. Ndër të tjera ai ka lënë dyshime për pezullimin...
Një çështje e pabesueshme ka ndodhur në një çerdhe fëmijës në Gjermani. Një person i panjohur kishte helmuar me detergjent ushqimet që ushqenin fëmijët e një çerdheje në Leverkusen.
Gjykata ka vendosur për shembjen e kësaj vile të mrekullueshme e cila ka kushtuar plot 57 milion dollarë. Kështjella quhet “Chetau Diter” dhe duhet të shembet pasi ishte ndërtuar ilegalisht.
Zona e Fenerëve të Kuq ose ndryshe «Red Lights Districk» është një nga zonat më interesante dhe të frekuentuara nga Turistët në Amsterdam. Kjo zonë, këtu e pesë shekuj argëton Turistët dhe...
Policia kishte evakuuar 6 bashki në 6 qytete të ndryshme të Gjermanisë pas një lajmërimi për bombë.Bëhet fjalë për bashkitë e qyteteve: Ausburg, Gottingen, Kaiserlautern, Chemnitz, Neunkirchen dhe Redsburg.
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Aksident automobilistik me 9 të plagosur në Kaliforni featured1

Aksident automobilistik me 9 të plagosur në Kaliforni

Të paktën 9 persona janë plagosur pasi një adoleshent kishte humbur kontrollin e automjetit të tij duke...
Reklama
Reklama