14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019

Franca

Alba Report ju sjell informacionet dhe të rejat më të fundit në gjuhën Shqipe nga Franca. Lajme nga Ekonomia, Sporti, ShowBizi, Mjekësia dhe Teknologjia.

Pulat u bashkuan dhe vranë një dhelpër. Ky incident i çuditshëm ka ndodhur gjatë javës së kaluar, kur një dhelpër kishte tentuar të hynte në kotecin e tyre gjatë orëve të mbrëmjes....
Policja qëllohet për vdekje nga kolegu i saj në orën e shërbimit teksa po luanin një lojë të tipit "Far West" me armët e tyre. Incidenti ka ndodhur gjatë së dielës së...
Një alpinist nga Polonia ka gjetur vdekje tragjike në Mont Blank (Mali i Bardhë) të Francës. Ngjarja kishte ndodhur disa minuta pasi ai kishte siguruar nënën e tij se ishte mirë dhe se «do...
Presidenti i Francës, Emanuel Makron dhe partia e tij kanë dorëzuar një projektligj mbi ndërrimin e të dhënave të prindërve të fëmijëve. Ky projektligj synon të përballet me racizmin dhe diskriminimin shoqëror karshi qifteve...
I dërguari i Vatikanit, Luigi Ventura, gjendet nën hetim nga autoritetet franceze pasi akuzohet për ngacmim seksual ndaj një zyrtari. Sipas informacioneve të dhëna në CNN nga burimet e hetuesisë gjatë ditës së premte,...
Sulm me acid në metronë e Parisit featured

Sulm me acid në metronë e Parisit

Një person është plagosur gjatë një sulmi me acid në metronë e Parisit, sipas informacioneve nga mediat lokale.
Pjesëtarët e lëvizjes “jelekët e verdhë” kanë zbritur në rrugët e Parisit për të 13-tën të shtunë me radhë. Protestuesit u shënuan sërish nga episode të dhunës që madje dëmtuan dhe integritetin fizik të protestuesve....
Sipas informacioneve, dhjetë persona kanë humbur jetën e tyre si pasojë e një zjarri në një bllok apartamentesh në Paris. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së martë.
Franca ka dërguar para organeve të drejtësisë 14 persona të cilës kishin lidhje me sulmet vdekjeprurëse në Paris gjatë vitit 2015. Duke përfshirë në këto sulme dhe goditjen terroriste që u realizua në godinën...
Sipas informacioneve të para shpërthimi ka ndodhur në bibliotekën e Universitetit të Lion-it. Në fillim kishte filluar një zjarr në tarracën e bibliotekës ku bëheshin dhe disa punime. Sipas komunikimit të policisë,...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Brazil Dhjetëra të vdekur dhe qindra të zhdukur featured

Brazil: Dhjetëra të vdekur dhe qindra të zhdukur

Autoritetet Braziliane kanë komunikuar se të paktën 34 persona kanë humbur jetën e tyre. Këto janë të...
Reklama
Reklama