14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019

Greqi

Alba Report ju sjell informacion dhe Aktualitet nga jeta e përditshme në Greqi. Lajme nga fusha e politikës, Ekonomisë, sportit dhe eventet që zhvillohen në shtetin fqinj.

Punonjësit e doganës në aeroportin “Macedonia” kishin arritur të zbulonin një organ njerëzor, i cili ndodhej i ambalazhuar në një kuti. Ky ishte suksesi i radhës në lufton kundër trafikut ilegal të...
Pas disa orëve qetësie, kanë filluar përsëri përleshjet midis emigrantëve protestues dhe policisë greke. Forca të shumta të policisë gjenden në terren për tu përballur me refugjatët që kërkojnë të largohen me çdo kusht...
Ministria Greke e Drejtësisë ka urdhëruar një hetim të menjëhershëm rreth një videoje që ishte xhiruar nga të burgosurit Shqiptarë në burgun e Korydallos-it. Në këtë video shfaqen çunat teksa hidhnin tufat e parave...
Sipas njoftimit të Policisë, karakteristika kryesore e kësaj skuadre ishte organizimi i saj, i cili i përkiste aktivitetit të Grupeve Kriminale Trans nacionale dhe organizatave  të krimit të organizuar Euro aziatik. Ndërmjet tyre, përfshihet...
Një i vdekur dhe 8 të plagosur në burgun Korydallos, ky ishte bilanci i sotëm pas një sherri masiv midis bandave nga Gjeorgjia. Sipas informacioneve paraprake, konfrontimi i përgjakshëm ishte zhvilluar në qendrën psikiatrike...
Sipas kanalit Grek Star Channel, Prindërit e Elena Topaludhit dorëzuan fakte të reja në prokurori. Mamaja e studentes, e cila ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike ka dorëzuar të dhëna mbi santazhin që ushtrohej...
Një burrë i moshuar rreth 70 vjeç është gjetur i pajetë gjatë orëve të para të mëngjesit në ballkonin e tij. Ky person banonte në Pire të Athinës.
Heqja e privatësisë së telefonit të 21 vjeçarit, Manolis Kukuras, ka nxjerrë fakte të reja në dritë. Bëhet fjalë për vrasjen e studentes në ishullin Rodhos të Greqisë.
Pas një debati tre ditor nëpër seanca plenare, u zhvillua dhe votimi përfundimtar mbi marrëveshjen e Prespës. Marrëveshja u votua me 153 vota pro dhe 146 kundër.
Disa denoncime serioze janë bërë sot nëpërmjet publikimit të fotove në rrjetet sociale. Bohet fjalë për një çështje që ka lidhje me protestën e sotme të Athinës.
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Reklama
Reklama