14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Kryefaqja Lajme Politikë

Politikë

Të rejat e fundit nga fusha e politikës, informacione, analiza dhe opinione nga vendi dhe bota.

Parlamenti i Kosovës jep dritën jeshile për krijimin e ushtrisë së republikës së Kosovës. Ushtria e Republikës së Kosovës tashmë realitet ndërkombëtar, duke sfiduar në këtë mënyrë haptas Naton dhe Serbinë.
Godet sërish Theocharous në Bruksel Kërkon ndalimin e menjëhershëm të integrimit të Shqipërisë ne BE. Ajo ka lëshuar një deklaratë përsëri ne sallën e Parlamentit Evropian. Kësaj radhe strategjia e saj ishte pak më e butë nga ajo që përdorte...
Korbat e Agimit të Artë pretendojnë në Parlamentin Evropian çlirimin e Epirit të Veriut dhe bashkimin e tij me GreqinëKorbat e Agimit të Artë nga Parlamenti Evropian po luftojnë ditë e natë në...
Notis Marias cënon interesat Shtetërore Shqiptare në parlamentin Europjan dhe madje duke ju referuar Shqipërisë së jugut me termin "Vorjo Epir". Fjalimi i  tij i plotë është si më poshtë .Të nderuar kolegë opinjoni publik Grek gjendet i shokuar Për...
Athina duhet të pezullojë çdo proces të integrimit të Tiranës në BE.Eurodeputetja Qipriote e cila u shpall "Persona Non Grata" Elena Theocharous e Konsideron vrasjen e Katsifës si të paramenduar dhe paralajmëron se...
Momente Historike po kalon Shqipëria pas nenshkrimit të disa marrëveshjeve produktive midis Qeverisë Shqiptare dhe asaj të Kosovës në Pejë..Në përfundim të kësaj mbledhjeje dy palët kane bërë një Foto Historike. Foto...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Nju Xhersi » Peng marrje në një fabrikë të UPS-it post

Nju Xhersi » Pengmarrje në një fabrikë të UPS-it

Autoritetet e Nju Xhersi-t janë vënë sot në gjendje alarmi pas një incidenti me një person të...
Reklama
Reklama