14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Katër persona kanë humbur jetën e tyre gjatë episodeve që ishin zhvilluar jashtë qendrave të votimit në Turqi. Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Brendshme e Turqisë.Gjatë zhvillimit...
Përfundimisht ishte zgjidhur misteri me të shtënat në aeroportin Turk të provincës qendrore Kayseri.Sipas transmetimeve të NTV dhe disa mediave të tjera Turke, dy Policë ishin transportuar në...
Macja më e pamëshirshme në botë

Macja më e pamëshirshme në botë

Një mace në Turqi është bërë e famshme pas sulmeve të njëpasnjëshme që realizonte pasi nuk i bënte përshtypje asgjë. Madje ajo kishte sulmuar dhe një qen të rracës Dogo Argentino.
Një tërmet i fortë i shkallës 5,8 Richter u regjistrua në Turqi në orën 7:34 (më orën e Shqipërisë). Matja e parë, e cila ishte kryer nga instituti Euro-Mesdhetar kishte transmetuar informacion...
Gjatë një fjalimi që kishte mbajtur në një tubim në qytetin Karadeniz Ereğli, i cili ishte transmetuar nga kanali Turk NTV, Rexhep Taip Erdogan deklaron i gatshëm për të rivendosur dënimin me vdekje. Ai...
Gjatë një fjalimi në Dardanele, ai i ishte referuar Stambollit, duke thënë : «Stambollin nuk do të mundeni kurrë ta bëni Kostandinopojë. Ne ndodhemi në këtë vend këtu e 1000 vite. Kushdo qoftë ai që...
Rexhep Taip Erdogan sqaroi se: «do të blejë sistemin S400 pavarësisht protestës së SHBA-së». S-400 e para dorëzohen në korrik!«Diskutimi ka mbaruar», kishte thënë Presidenti Turk duke vënë...
Turqia po përjeton një fenomen që na sjell në mendje skenarët e filmave me shkatërrime drejt fundit të botës, së fundi disa gropa gjigande kanë filluar të hapen vetvetiu pa asnjë arsye...
Presidenti Turk ka akuzuar NATO-n dhe aleatët e saj se: «Nato furnizon terroristët me armatim të rëndë».Rexhep Taip Erdogan ka akuzuar drejtpërdrejt NATO-n se ka dërguar mijëra kamjona me...
Sipas informacioneve, kanë humbur jetën e tyre që të katër pilotët e helikopterit ushtarak që u rrëzua gjatë pasdites së sotme në një kompleks ndërtesash në zonën Çekmeköy të Stambollit.
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Reklama
Reklama