14 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Kryefaqja Lajme Shqipëria

Shqipëria

Alba Report » Të rejat dhe zhvillimet më të  fundit nga Republika e shqipërisë.

Degjeneron në dhunë Protesta paqësore e opozitës. Sipas informacioneve të fundit, kryesisht transmetimeve nga faqja zyrtare e Liderit të opozitës dhe disa kanaleve meditative, dëshmojnë se protesta paqësore e opozitës ka dështuar...
Ambasada Amerikane u ka dërguar thirrje protestuesve për vetëpërmbajtje, duke theksuar se në Shqipëri ekziston një qeveri legjitime, e zgjedhur nga vota e lirë e popullit. Ajo gjithashtu ka theksuar se kjo qeveri është njohur...
Sipas informacioneve të fundit, Partia Demokratike ka zhvilluar një protestë sot në mbrëmje në qytetin e Tiranës. Nga burime të ndryshme është konfirmuar se ka patur disa akte dhune gjatë zhvillimit...
Sipas informacioneve paraprake, është dhunuar makina e Konsulllit Shqiptar në Athinë. Sali Berisha e ka denoncuar lajmin nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale. Ai ndër të tjera ka theksuar rreziqet që i kanosen vendit...
Opozita parlamentare djeg mandatet featured

Opozita parlamentare djeg mandatet

Në mesin e një krize që po teston vazhdimisht sistemin politik, Opozita parlamentare djeg mandatet dhe kërkon Qeveri teknike për të vajtur në zgjedhje të parakohshme.Episodi i fundit...
Sipas informacioneve të fundit, gjatë protestës paqësore të opozitës në kryeqytet, protestuesit kanë tentuar të futen me dhunë në godinën e kryeministrisë. Ata kanë shkaktuar dhe disa dëme materiale në hyrje të Kryeministrisë.
Kryeministri i Shqipërisë, zoti Edi Rama, ka vizituar sot Rrëshenin në kuadër të ciklit kombëtar «Shqipëria që duam». Takimi u zhvillua në një atmosferë të ngrohtë dhe mikpritëse, si e kanë zakon dhe Mirditorët. Gjatë takimit të zhvilluar me...
Sot është zhvilluar një debat i ashpër midis liderit të opozitës dhe Kryeministrit të Shqipërisë. Gjatë këtij debati janë shkëmbyer shumë fyerje të rënda. Në një fazë, Edi Rama i tha Sali...
Kryeministri i Shqipërisë, zoti Edi Rama ka zhvilluar një bisedë të gjatë telefonike me Shtëpinë e Bardhë për çështjen e Kosovës.Bisedë me Shtëpinë e...
Lideri i opozitës shqiptare Sali Berisha ka denoncuar nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, vjedhjen e armatimit të rëndë në bazën e Pashalimanit. Paraprakisht ky ishte një denoncim nga një qytetar dixhital,...
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Arrestohet një femër e cila masturbohej në publik

Arrestohet një femër për masturbim në publik

Një vajzë 26 vjeçare nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara është arrestuar pasi po masturbohej në publik. Menjëherë në...
Reklama
Reklama