Connect with us

Bota

Manovrimet e shoferit shpëtuan jetën e të miturit (video)

Published

on

Manovrimet e shoferit shpëtuan jetën e të miturit featured

Një  vogëlush i vogël ishte me fat pasi kishte tentuar të kalonte një rrugë kryesore në Çeçeni. Ngjarja kishte ndodhur Rusi, në një qytet të Çeçenisë, rreth 45 kilometra në lindje të Grozny-t.


Manovrimet e shoferit shpëtuan jetën e të miturit

Siç mund të shikoni dhe në videon e publikuar nga rrjeti Russia Today, i mituri kishte kujtuar se mund të kalonte rrugën por ai nuk kishte vënë re makinën luksoze që po i afrohet me shpejtësi nga krahu tij i djathtë.

Ai kishte vënë në momentin e fundit, makinën që po i afrohej, por mesa duket nuk kishte mundësi të reagonte. Për fatin e tij të mirë shoferi i automjetit ishte treguar i shpejtë dhe me reflekse duke kthyer timonin në momentin e fundit. Si përfundim, falë këtij manovrimi nga ana e shoferit ai kishte shpëtuar pa asnjë gërvishjeClick to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Më të lexuarat