Connect with us

Amerika e Veriut

Masakër me 15 të vdekur në një klub të Meksikës

Published

on

Masakër me 15 të vdekur në një klub të Meksikës featured

Masakër me 15 të vdekur në një klub të Meksikës. Të paktën 15 persona janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur me armë zjarri në një klub Meksikan. Ngjarja ka ndodhur në shtetin Guanajuato gjatë orëve të para të mëngjesit të së shtunës.

Masakër me 15 të vdekur në një klub të Meksikës

Deri tani arsyet e këtij krimi dhe identiteti i autorëve mbeten ende të panjohura. Sipas Reuters, mediat lokale flasim për banda lokale të armatosura të cilat kishin mbërritur në klubin La Playa Men’s Club me tre furgona dhe kishin hapur zjarr ndaj klientëve.

Qyteti Salamanca gjendet në shtetin Guanajuato dhe konsiderohet si magneti i industrisë botërore të automjeteve.


[videopress AqW1XJj7]


Më të lexuarat