Connect with us

Bota

Merimanga e madhe copëtoi një Opossum si në filmat thriler

Published

on


Shkencëtarët e pyllit tropikal të Amazonës kishin qëlluar dëshmitarë të një darke të neveritshme. Merimanga e madhe copëtoi një Opossum si në filmat thriler. Ata kishin parë dhe filmuar një merimangë në madhësinë e një pjate teksa po masakronte një Opossum (lloj kafshe). Kjo video është vërtetë një video e rrallë.


Merimanga e madhe copëtoi një Opossum si në filmat thriler

Merimanga kishte kapur për fyti gjitarin e vogël dhe menjëherë shkenctarët ishin afruar shkencëtarët aty, pasi kishin dëgjuar diçka aty afër.

Opossum-i përpiqej të shpëtonte por kjo ishte e kotë pasi merimanga e kishte kapur për fyti dhe po e copëtonte. Vërtet një sulm i pamëshirshëm por këto janë ligjet e natyrës.

Siç e shikoni në videon shokuese, mëshira nuk është opsion në natyrën e egër. Merimanga ishte pak më e madhe se një top bejsbolli, pa përfshirë këtu dhe këmbët e saj ndërsa Opossum-i ishte pak më i madh se një top softboll-i.Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Më të lexuarat