Connect with us

Amerika e Veriut

Ndjekja kinematike e tregtarëve të kokainës në detin Meksikan

Published

on

Ndjekja kinematike e tregtarëve të kokainës në detin Meksikan feat

Ka qarkulluar në rrjet një video ku është filmuar ndjekja kinematike e tregtarëve të kokainës në detin Meksikan. Ngjarja ka ndodhur në hapësirën detare të Meksikës.

Ndjekja kishte filluar pasi skafet e policisë detare dhe helikopterët kishin zbuluar një skaf të dyshimtë, mbi të cilin kishin informacione se po transportonte kokainë dhe disa lëndë të tjera narkotike.


[videopress jBDyvhip]


Pas një ndjekjeje disa orëshe, autoritetet kishin arritur të ndalojnë trafikantët e kokainës. Pas një kontrolli paraprak në skafin e tyre ishin zbuluar rreth 700 kilogram kokainë e pastër, e cila si destinacion kishte Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


[videopress CTZkHIMc]


Më të lexuarat