Connect with us

Amerika e Veriut

Një kamion është përplasur me një turmë njerëzish në Guatemalë, duke lënë pas të paktën 18 të vdekur

Published

on

Një kamion është përplasur me një turmë njerëzish në Guatemalë, duke lënë pas të paktën 18 të vdekur

Një aksident tragjik ka ndodhur në Guatemalë. Të paktën 18 njerëz kanë vdekur pasi ishin goditur nga një kamion.

Sipas komunikimieve nga autoritetet dhe Presidenti i vendit Jimi Morales, turma kishte dalë në rrugë dhe papritur ishte goditur nga një kamion. «Viktimat ishin mbledhur në rrugë pasi një person ishte plagosur për vdekje pak më herët nga një automjet i pa identifikuar akoma», deklaroi përfaqësuesi i zjarrfikësve.

«Zjarrfikësit kanë numëruar të paktën 30 të vdekur», theksoi ai dhe tha se gjithashtu ishin mbledhur dhe 4 të plagosur. Në vazhdim, numri i të vdekurve u rishikua, duke ulur numrin e të vdekurve.


Më të lexuarat