Connect with us

Opozita

PD insiston për dekretin e presidentit mbi anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit

Në një deklaratë për media, Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, është shprehur se dekreti i Metës është në fuqi dhe duhet të zbatohet në të gjithë territorin.

Published

on

PD insiston për dekretin e presidentit mbi anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit

Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, deklaroi se dekreti i Metës është në fuqi dhe duhet të zbatohet në të gjithë territorin. Zoti Kaso  deklaroi se ka vetëm një rrugë për tu gjykuar ky dekret dhe kjo rrugë është vetëm Gjykata Kushtetuese. Ai theksoi se kundër këtij dekreti nuk ka asnjë ankimin në Gjykatën Kushtetuese pasi kjo gjykatë nuk ekziston.

Ndër të tjera ai deklaroi se ky është një mashtrim që ekspozon projektin e Edi Ramës për të ndërtuar një shtet me institucione privatë të cilat do të vendosin në emër të interesave të qeverisë Rama dhe jo në emër të Republikës. Për më shumë ndiqni videon më poshtë.

Më të lexuarat