Connect with us

Europa

Përplasen dy trena në Spanjë

Published

on

Përplasen dy trena në Spanjë featured

Sipas informacioneve të paktën një person ka mbetur i vdekur dhe tetë të tjerë janë lënduar gjatë përplasjes së dy trenave në zonën midis Barcelonës dhe Manresa-s.

Sipas autoriteteve Spanjolle, përplasja e dy trenave ka ndodhur pasditen e së enjtes. Zyrtarët e lartë kanë shprehur shqetësimin se numri i viktimave mund të rritet.Në këtë aksidenti janë përfshirë dy trena të rrjetit hekurudhor të Rodalies, ngjarja ka ndodhur midis dy qyteteve të Saint Vincens de Castelletto dhe atij të Manresës. Si pasojë e këtij aksidenti janë krijuar shumë probleme në këtë linjë.

Dy trenat janë përplasur në mënyrë frontale sipas Hano Garcia-s i cili është përfaqësues shtypi në kanalet e ndihmës së pare të rrjetit televiziv TV3. Faqja e internetit El Periodico ka raportuar se numri i të plagosurve arrin në 25 persona.


Më të lexuarat

Copyright © 2019 Alba Report