Connect with us

Europa

Poloni: Një ambulancë goditet nga treni duke lënë pas dy të vdekur

Published

on

Një ambulancë goditet nga treni duke lënë pas dy të vdekur

Dy persona kanë vdekur dhe një tjetër është plagosur gjatë një aksidenti ku një tren kishte goditur një ambulancë. Ngjarja ka ndodhur në Poloni dhe aksidenti fatal ishte filmuar nga kamerat e sigurisë.

Sipas videos më poshtë: «Ambulanca kishte ndaluar mbi shinat e trenit, pavarësisht faktit se kolona paralajmëruese ishte ulur».

Në vazhdim, shoferi i ambulancës kishte tentuar të kthehej por ishte tepër vonë. Pak sekonda më pas, treni kishte goditur automjetin duke shkaktuar dy të vdekur dhe një të plagosur. Ky tren po bënte linjën  Gdynia – Katowice, dy qytete të Polonisë.

https://youtu.be/IONxwxBobNI

Më të lexuarat

Copyright © 2019 Alba Report