Connect with us

Mbretëria e bashkuar

Princi Harry dhe Megan Mark bënë homazhe për viktimat e Zelandës së Re

Published

on

Princi Harry dhe Megan Mark bënë homazhe për viktimat e Zelandës së Re

Princi Harry dhe bashkëshortja e tij, Megan Mark kanë bërë homazhe për viktimat në Christchurch të Zelandës së Re. Në këtë tragjedi ishin vrarë 50 njerëz.

Çifti Princëror kishte vizituar misionin diplomatik të Zelandës së Re në Britaninë e Madhe. Ata kishin firmosur dhe në librin e ngushëllimeve nga ana e familjes mbretërore. Gjithashtu, ata kishin lënë dhe disa buqeta me lule në hyrje të kësaj godine.

Harry dhe Megan, të cilët presin së shpejti dhe fëmijën e tyre të parë, kishin vizituar Zelandën e Re gjatë vitit të kaluar. Kjo vizitë ishte realizuar në kuadër të turneut të vizitave në vendet e Paqësorit.


Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Më të lexuarat