Connect with us

Azia

Qeveria kërkon vrasës profesionistë përmes gazetës

Published

on

Qeveria kërkon vrasës profesionistë përmes gazetës featured

Qeveria kërkon vrasës profesionistë përmes gazetës. Kjo ka ndodhur në Sri Lanka pas deklaratave të Presidentit, Maithripala Sirisena, se qeveria do të fuqizojë dënimin me vdekje. Ky vendim do të fuqizohet në kuadër të luftës kundër trafikut të lëndëve narkotike.


Qeveria kërkon vrasës profesionistë përmes gazetës

Më konkretisht, dënimi me vdekje do të mbetet në fuqi për ata që janë dënuar për trafik droge. Një dënim i cili praktikohej para 40 vitesh në këtë vend.

Kualifikimet që duhet të ketë kandidati për të fituar postin janë: duhet të jetë mashkull nga 18 deri 45 vjeç, moralisht dhe mentalisht i fortë. Rroga që do të marrë do të jetë 203 dollarë.Sipas mediave lokale, ekzekutori i fundit kishte dhënë dorëheqjen në vitin 2014 pas ndjenjave të stresit që kishte si pasojë e profesionit të tij.


Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Më të lexuarat