Connect with us

Bota

Rusi: Përplasen dy avionë luftarakë Sukhoi Su-34

Published

on

Rusi Përplasen dy avionë luftarakë Sukhoi Su-34

Sipas disa burimeve të ndryshme dhe mediave internacionale, në Rusi janë përplasur dy avionë luftarakë «Sukhoi Su-34».


Two Su-34 jets accidentally hit each other mid-flight over the sea in Russia’s Far East. The crews of the planes…

Posted by Military Armed Forces on Friday, January 18, 2019

Deri tani nuk jan komunikuar të dhëna mbi fatin e pilotëve apo dëmet në materiale. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e mbrojtjes së Rusisë, e cila bëri të ditur se kanë filluar operacionet për rikuperimin e ekuipazhit.

Në operacionet e kërkimit po marrin pjesë dhe një avion An -12 si dhe 2 helikopterë Mi-8. Ata janë vënë në kërkim të pilotëve dhe avionëve të cilët u përplasën gjatë një stërvitje.


Më të lexuarat