Connect with us

Amerika e Veriut

Shembet shkalla e pasagjerëve dhe plagosen 5 persona

Published

on

Shembet shkalla e pasagjerëve të dhe plagosen 5 persona

Një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur në një aeroport të Siberisë. Shembet shkalla e pasagjerëve të aeroplanit dhe plagosen 5 persona.

Incidenti ka ndodhur në një qytet të Siberisë Perëndimore, gjatë hipjes së pasagjerëve të kësaj linje e cila kishte si destinacion Moskën. Shkalla e këtij aeroplani ishte thyer dhe si rezultat pasagjerët kishin rënë.Tre nga të plagosurit ishin transportuar në spital dhe që nga ai moment nuk ka informacione të reja mbi gjendjen e tyre shëndetësore.

Linja ajrore ka komunikuar se shkalla ishte në pronësi të aeroportit, i cili ishte përgjegjës për mirëmbajtjen e saj.


Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Më të lexuarat

Copyright © 2019 Alba Report