Connect with us

Bota

Shembet Universiteti i Shën Petersburgut

Published

on

Shembet Universiteti i Shën Petersburgut featured

Sipas informacioneve të fundit është shembur një pjesë e Universitetit të Shën Petersburgut në Rusi. Autoritetet Ruse kanë komunikuar se nuk ekzistojnë viktima, ky lajm është konfirmuar dhe nga agjencia e lajmeve Interfax.Sipas Rektorit të Universitetit ITMO, nuk ekziston asnjë viktimë poshtë gërmadhave. Në disa informacione që ishin transmetuar më parë, bëhej fjalë për viktima por ky lajm tashmë është i pavlefshëm.Incidenti ka ndodhur tek Universiteti i Informatikës, Inxhinierisë dhe optikës, pikërisht në momentin që po zhvilloheshin disa leksione, sipas gazetës Rusia Today.


Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Më të lexuarat