13 C
Tirana
E martë, Maj 21, 2019
Kryefaqja Shkencë

Shkencë

Alba Report ju sjell lajme dhe zhvillimet më të fundit nga fusha e shkencës.

NASA ka publikuar qëllimet e saj në lidhje me misionet e ardhshme të drejtuara nga njeriu. Ajo synon të dërgojë astronautë në hënë gjatë vitit 2024 dhe në vazhdim të bëjë të...
Shkencëtarë nga mbarë bota kanë programuar takime të mistershme. Mediat ndërkombëtare kanë transmetuar se tema e këtyre diskutimeve është deklarimi i një zbulimi tronditës mbi vrimat e zeza.Sipas...
Prezenca e metanit në atmosferën e Marsit ishte konfirmuar nga një analizë e re e të dhënave nga skafi Evropian Mars Express, sipas deklaratave të shkencëtarëve. Në deklaratat e tyre ata kishin...
Disa gërmime në zonën Bauman në Dakotën Veriore të Shteteve të Bashkuara kanë sjellë në dritë një koleksion të mahnitshëm fosilesh të cilat ishin të mbuluara nga disa gurë të rënë nga...
Nasa, në bashkëpunim me Qendrën Gjermane të Hapësirës dhe Agjencinë Evropiane të hapësirës, kërkon vullnetarë që do të pranojnë të rrinë të shtrirë në një krevat për 60 ditë rresht. Ky eksperiment...
NASA ka planifikuar të dërgojë njerëz në hënë, por kësaj radhe ajo ka menduar të marrë masa për qëndrimin e tyre atje. Lajmi është konfirmuar nga drejtori i organizatës Amerikane, Jim Bridenstine.
217FansaPëlqeje
1,317Ndjekës Follow
2Ndjekës Follow
1AbonentëAbonohu
Reklama
Reklama