Connect with us

Europa

Shpërthim në Universitetin e Lion-it

Published

on

Shpërthim në Universitetin e Lion-it

Sipas informacioneve të para shpërthimi ka ndodhur në bibliotekën e Universitetit të Lion-it. Në fillim kishte filluar një zjarr në tarracën e bibliotekës ku bëheshin dhe disa punime. Sipas komunikimit të policisë, aty ka shpërthyer një bobël gazi.


Lyon University campus evacuated following building fire

The University of Lyon said a fire broke out at a building undergoing renovation work on January 17, injuring at least three. Footage shows an explosion and fire at the Lyon campus’s Mendel building, which houses the biology department.

Posted by The Bellingham Herald on Thursday, January 17, 2019

Sipas informacioneve të ndryshme gjatë këtij incidenti janë plagosur tre persona. Një re e madhe tymi kishte mbuluar gjithë zonën. Në një video që qarkullon në social media është regjistruar momenti i shpërthimit i cili ishte goxha i madh.

Universiteti në një njoftim për publikun ka komunikuar se gjithçka ishte nën kontroll dhe se autoritet po përpiqeshin të shuanin zjarrin.


Më të lexuarat