Connect with us

Europa

Sulm me acid në metronë e Parisit

Published

on

Sulm me acid në metronë e Parisit featured

Një person është plagosur gjatë një sulmi me acid në metronë e Parisit, sipas informacioneve nga mediat lokale.


Sulm me acid në metronë e Parisit post image

Sipas informacioneve të para ky sulm ka ndodhur midis stacionit Bastille dhe Gare de Lyon, pas një përleshjeje.

Sipas kanalit France 3, i cili ka cituar një burim policor, një person ndodhet në gjendje kritike ndërsa autori po kërkohet nga autoritetet.


Më të lexuarat