Connect with us

Rajoni

Të paktën 5 të vdekur dhe mbi 27 të plagosur në Serbi

Published

on

Të paktën 5 të vdekur dhe mbi 27 të plagosur në Serbi-Featured

Të paktën 5 të vdekur dhe mbi 27 të plagosur në Serbi!

Të paktën pesë persona humbën jetën e tyre dhe 27 të tjerë kanë mbetur të plagosur gjatë një përplasje të një treni me një autobus në zonën e Nishit. Ngjarja ka ndodhur sot në mëngjes sipas komunikime të para.

[rev_slider alias=”Serbi”][/rev_slider]
 

Nënvizojmë se përplasja ishte kaq e fuqishme saqë autobusi u nda në dysh. Autobusi i cili bënte linjë nëpër fshatrat përreth Nishit duke transportuar banorët në qytetin e asaj zone.

Autobusi ishte plot me nxënës gjimnazi në momentin e aksidentit. Nxënës që po transportoheshin nëpër shkollat e tyre të cilat fillonin mësim në 8:00 AM sipas mediave lokale. Aksidenti ka ndodhur fiks në orën 07:30 AM ndërsa autobusi po kalonte një kryqëzim me shina kur treni e goditi fuqishëm duke e ndarë në mes.

Më të lexuarat

Copyright © 2019 Alba Report