Connect with us

Azia

Tërmet i fortë 6.1 ballë në Filipine

Published

on

Tërmet i fortë 6.1 ballë në Filipine

Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik Amerikan, në Filipine ka rënë një tërmet i fuqishëm prej 6,1 ballësh.

Ky tërmet kishte thellësi fokale rreth 80 kilometra dhe ka rënë 111 kilometra në lindje të qytetit Surigao, i cili ndodhet në Mindanao.


tërmet i fortë 6.1 ballë në Filipine PIMAGE

Deri në këtë moment nuk ka deklarata për viktima apo dëme materjale.

Filipinet ndodhen në «unazën e zjarrit». Një zonë e cila ndodhet në Oqeanin Paqësor dhe ka një aktivitet sizmik shumë të pasur.


Më të lexuarat

Copyright © 2019 Alba Report