Connect with us

Maqedonia e Veriut

Zoran Zaev : Arritëm fitore historike

Published

on

Zoran Zaev Arritëm fitore historike featured

Kryeministri i Maqedonisë veriore «Zoran Zaev» ka dërguar sot përmes një statusi në Twitter, urimet e tij për ratifikimin e marrëveshjes së Prespës nga Qeveria greke.


Zoran Zaev  Arritëm fitore historike post

Mesazhi i tij erdhi disa momente pas përfundimit të votimit në Parlamentin grek, i cili miratoi këtë marrëveshje me 153 vota pro dhe 146 kundër.«Urimet e mija shokut tim «Aleksis Cipras», bashkë me popujt tanë shënuam sot një fitore historike. Jetë të gjatë marrëveshje së Prespës. Për një paqe shekullore dhe prosperitet në ballkan dhe Evropë.


Më të lexuarat